Eltűnhet egy ismert név a magyar pénzpiacról
Bejelentették a GVH-nál: a Cofidis megveszi a Magyar Cetelemet.
Bejelentették a GVH-nál: a Cofidis megveszi a Magyar Cetelemet.
Megválhat magyarországi leányvállalatától a BNP Paribas, a felvásárló a szintén francia Credit Mutuel magyarországi fióktelepe, a Cofidis lehet.
Hat bank mellett a német és a francia kormány is belekeveredhet a csalási ügybe.
A munkavállalók többsége öngondoskodna, ugyanakkor az érintettek számára ez komoly kihívást jelent a gyakorlatban, magyarul nincs rá pénzük. Félévnél tovább alig élné túl valaki az állásvesztést.
A fiatal diplomások és a nyugdíj előttiek is pesszimistábbak az átlagosnál.
Az előző negyedév stagnálása után ismét emelkedett a BNP Paribas Cardif biztosító és a Medián közös munkaerőpiaci stabilitási indexének az értéke 2015 harmadik negyedévében, azaz a megkérdezettek biztosabbnak látják munkahelyük jövőjét. A felmérésből az is kiderül, hogy leginkább a 18-29 éves és a 60 év feletti korcsoportban, a faluban élők, illetve a mezőgazdaságban dolgozók körében nőtt az átlagot meghaladó mértékben a bizalmi index értéke.
Hol csak erővel igyekszik kiűzni a külföldi hátterű cégeket a kormány, hol pedig amikor a külföldi tulajdonosok már jelzik, kiszállnak, az állam hajlandó mélyen a zsebébe nyúlni. De van, amikor a cégek kivonulása független a kormányzati gazdaságpolitikai szándéktól, inkább a magyar emberek kevés pénze vagy a globális újrapozicionálás miatt történik. De miért nem kérünk a külföldi tulajdonosból, ha az szakértelmet, pénzt hozott ide, a térséget húzza, és sokkal hatékonyabb, mint több magyar versenytársa? A kivonuló cégek helyére sok esetben hazai szereplők, vagy a legtöbb esetben az állam lép be.
Tbb ízben megsértette az Iránnal, Szudánnal és Kubával szemben kirótt amerikai szankciókat a BNP Paribas francia bank, ezért majdnem 9 milliárd dollárt kell fizetnie, részlegesen ki kell vonulnia az amerikai piacról és 13 magas beosztású munkatársától is meg kell válnia.
A francia bank megsértette az Egyesült Államok embargószabályait, ezért többmilliárd dolláros büntetésre számíthat.
Két éven belül, fokozatos hitelbesorolási felminősítésekkel, újra befektetésre ajánlott kategóriába kerülhet Magyarország a BNP Paribas bank szerint.
A világ nagybankjai közül elsőként a francia BNP Paribas bocsátott ki forintban jegyzett kötvényeket, mert a pénzintézet bízik benne, hogy a magyar gazdaság és a forint erősödni kezd – írta Bloomberg hírügynökség pénteken.
A BNP Paribas közleménye szerint nem vonulnak ki Magyarországról, a csoport továbbra is elkötelezett hazánk iránt.