Az OAH szerint ők folyamatosan monitorozzák az építkezést és a talajmozgást a paksi beruházásnál.
Visszautasítja az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) Tordai Bence Facebook-oldalán megjelent, a Paks II. projekt hatósági felügyeletével kapcsolatos állításait – közölte a hatóság szerdán.
Az országgyűlési képviselő azt írta a posztjában, hogy „nem túlzás kijelenteni: Magyarországon, a paksi bővítési beruházásnál jelenleg nem adottak a nukleáris biztonság garantálásának hatósági és jogszabályi feltételei, a projekt továbbvitele veszélyt jelent a magyar emberek biztonságára”. Arról is írt Hadházy Ákosra hivatkozva, hogy megtámasztásra szorul egy munkagödörfal.
Az OAH szerint a Paks II. beruházás kapcsán a sajtóhírekben és a közösségi médiában megjelent állítást („rézsűfal megdőlése”) sem a helyszíni monitoringrendszer adatai, sem a helyszíni ellenőrzések, sem pedig az engedélyes (vagyis a kivitelező) által szolgáltatott adatok nem erősítik meg. Azt is hozzátették a közleményükben, hogy az új atomerőművi blokkok létesítési folyamatát több szinten is felügyelik, így az engedélyezési eljárások lefolytatása mellett távadatelemzésekkel, helyszíni ellenőrzések végrehajtásával, valamint szükség esetén hivatalból indított hatósági eljárásokkal.m
A hivatal szerint az építési területen legalább heti rendszerességgel tart helyszíni ellenőrzéseket, valamint folyamatosan nyomon követi, értékeli az engedélyes és a kivitelező által az OAH sajátos építési e-naplójába tett bejegyzéseket.
A rézsűfal megdőléséről vagy meg nem dőléséről azt írták, hogy az 5. blokk munkagödrének állapotát, a talaj mozgását is folyamatosan mérik. Azt állítják, hogy a monitoringrendszer adatai nem mutattak és jelenleg sem mutatnak olyan eltérést, amely a munkatér-elhatárolás mozgása kapcsán akár a legalacsonyabb szintet is elérné. Az 5. blokki munkagödör déli falának megtámasztásáról az „engedélyes” saját hatáskörben, megelőző céllal intézkedett – olvasható a közleményben.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.