A nagyon olcsótól a nagyon drágáig, a nagyon kicsitől a hatalmasig mindenféle ingatlan gazdára talált idén.
Lendületet kapott 2024-ben a fővárosi ingatlanpiac, ahol 2023-hoz képest 45 százalékkal több ingatlan cserélt tulajdonost. Visszatértek a befektetők is, a fővárosi szerződéskötések zöme, 34 százaléka befektetési céllal zárult – írja közleményében a Duna House.
Az ingatlanközvetítő éves összesítése alapján ingatlanvásárlásra a legkiemelkedőbb, milliárd forint feletti összeget egy, a főváros budai oldalán található, természetesen energiahatékony, modern, magas minőséget képviselő, új építésű luxusvilláért fizetett az új tulajdonosa. A luxusotthon tekintélyes alapterülete közel 600 négyzetméter.
A legnagyobb alapterületű, idén értékesített fővárosi ingatlan egy 800 négyzetméter feletti összalapterülettel rendelkező tetőtér, amelyben több új lakás kialakítását tervezik.
2024-ben mindössze 7 millió forintból is megoldhatta az ingatlanvásárlást az, aki külső kerületben, kislakást keresett. A legalacsonyabb vételárat egy XX. kerületi, 20 négyzetméteres garzonért kérte a tulajdonosa.
Szintén Pesterzsébeten helyezkedett el a 2024-ben értékesített, legcsekélyebb méretű, mindössze 7 négyzetméteres ingatlan is, amely 10,8 millió forintért talált gazdára.
A fővárosi használtingatlan-piacon négyzetméterárban rekordernek ezúttal egy 2,6 millió forint feletti egységáron értékesített, XI. kerületi, nagyon jó állapotú, 80 négyzetméteres lakás számított, míg a legalacsonyabb, 175 ezer forintos négyzetméterenkénti kiadást egy 280 négyzetméteres, lakható állapotú ház vásárlása jelentette a XX. kerületben.
Panellakásra a legmagasabb négyzetméterárat, 1,2 millió forintot egy óbudai lakótelepen található, 27 négyzetméteres, jó állapotú ingatlanra költöttek, a legmagasabb összeget, 83,7 millió forintot pedig egy szintén III. kerületi, 73 négyzetméteres, erkélyes, ízlésesen felújított panelért adtak. A legolcsóbb házgyári lakásra 24 millió forintért szerződött az új tulajdonosa.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.