Hiába tett Hadházy Ákos feljelentést, azt állítva, hogy használt, kopott köveket és az 1980-as években gyártott síneket is használnak a Budapest–Belgrád vasútvonal építésén, a NAV nem indít nyomozást.
Elutasította a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Hadházy Ákos feljelentését a Budapest–Belgrád vasút ügyében. A független parlamenti képviselő azt állította, hogy az épülő vasútvonal ágyazatában több helyen is rossz minőségű, használtnak kinéző köveket látott, arról pedig fényképeket is bemutatott, hogy a kitérőkön olyan sínek is vannak, amelyeken látszik az 1980-as, 1983-as, vagy épp 1984-es gyártási évszám.
A NAV a feljelentést elutasító határozatában – amely pdf-ben innen tölthető le – azt írta:
„a feljelentő a feljelentésében az általa egyszerű érzékszervi vizsgálatával tapasztaltakon és az azt rögzítő videóján túlmenően, más konkrét tényt, körülményt (…) nem közölt”.
Ráadásul hiába csatolt Hadházy egy tanulmányt arról, hogy milyen anyagokat lehet vasúti sínek építésének zúzottkőként felhasználni, azok csak minőségi követelményeket határoznak meg, kizárólagosan nem neveznek meg egyetlen anyagot sem – tette hozzá az adóhivatal.
A NAV azt írta, hogy a rendelkezésre álló adatok alapján nem lehetett dönteni, el kell-e rendelni a nyomozást, úgyhogy felvilágosítást kért az Építési és Közlekedési Minisztériumtól, a válaszból pedig „megállapítást nyert”, hogy a felújításra kijelölt fővállalkozó nem más, mint a MÁV Magyar Államvasutak Zrt. A MÁV pedig arról adott tájékoztatást, hogy az ágyazat kivitelezése megfelelő, úgyhogy elutasították a feljelentést. Ráadásul a műszaki átadás még nem történt meg, az előzetes ellenőrzéseken nem merült fel kifogás, és eddig nem írt elő senki sem olyan garanciális javítást, amelyet ne végeztek volna el – áll az indoklásban.
Az óriási kínai hitelből finanszírozott gigaprojektről, amelyben kínai cégek mellett fővállalkozóként Mészáros Lőrinc cégei érdekeltek, szeptemberben írta meg a 444, hogy az Orbán család bányájából szállítják oda az építőanyagot.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.