A külgazdasági és külügyminiszter szerint a republikánus elnökjelölt győzelme nemcsak a globális politikában jelent új realitást, hanem Magyarország életében is.
A héten az Egyesült Államok elnökválasztásának végkimenetele teljesen új politikai realitást, új politikai környezetet hozott létre – mondta a külgazdasági és külügyminiszter a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.
Szijjártó Péter szerint az amerikai adminisztráció, az amerikai kormány, az amerikai elnök az eddigi háborúpárti állásponthoz képest homlokegyenest ellentétes, békepárti megközelítést fog képviselni, ami pedig megkérdőjelezi és a változás kényszere elé állítja azt a teljes kudarcot vallott európai stratégiát, amely a fegyverek szállítására, a fegyverek Oroszország területén történő bevetésére, újabb szankciós csomagok elfogadására irányult.
Trollok és tolvajok a Fülkében – Mit hozhat Donald Trump elnöksége Európának és Magyarországnak?
Hogyan változhat meg az Egyesült Államok és Magyarország kapcsolata az új amerikai elnök beiktatása után? És miért nincs ennek valójában semmi jelentősége? A Fülkében elmagyarázzuk.
Szijjártó úgy látja, Trump győzelme nemcsak a globális politikában jelent új realitást, hanem Magyarország életében is. A republikánus elnökjelölt győzelme azt jelenti, jó sansz van arra, hogy „a jövő év már vissza tudja hozni a békét Európának”, és a békében nyilvánvalóan egészen más gazdasági lehetőségek nyílnak ki, mint egy háborús időszakban – vélekedett.
Szerine a háborús időszak korlátozza a gazdasági lehetőségeket, mert védekezésre és fegyverekre kell költeni, a rossz közeg pedig visszaveti a gazdasági növekedést, energiaár-emelkedést és inflációt eredményez, míg „a békeidőszak kinyitja a gazdasági növekedés lehetőségét”.
Arról is beszélt, hogy most
olyan költségvetést fognak előterjeszteni, amely már erre a békeidőre reflektál, amelyben már nem kell újabb és újabb forrásokat a háborús környezet kihívásaira fordítani, hanem azokat fordíthatják az emberek mindennapi életét jobbá tevő intézkedésekre,
mint a családi adókedvezmény megduplázása, a kis- és közepes vállalkozások soha nem látott mértékű támogatása, a 13. havi nyugdíj megvédése, vagy a fizetések vásárlóértékének növelése.
Zelenszkijen gúnyolódott Donald Trump fia az Instagramon
Donald Trump főtanácsadója után ezúttal Trump fia nyilvánította ki véleményét Ukrajna támogatásával kapcsolatban.
A globális kereskedelmi háborút firtató kérdésre azt válaszolta: voltak ilyen típusú konfliktusok korábban is, amikor Donald Trumpnak hívták az Egyesült Államok elnökét, tehát ezek nem új típusú fejlemények, a világgazdaság két legnagyobb szereplője, az Egyesült Államok és Kína között. Úgy vélte, addig jó, amíg ez a verseny az egész globális gazdaság szempontjából inspiráló jellegű, és nem alakul át olyan kereskedelmi háborúvá, ami aztán gazdasági hidegháborúhoz vagy blokkosodáshoz vezet.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.