Gazdaság HVG 2024. november. 06. 05:04

Csúnya pofont kapott a forint, hiába vezet a magyar kormány kedvenc jelöltje az elnökválasztáson

Megállíthatatlanul gyengül a hajnali kereskedésben a magyar fizetőeszköz árfolyama.

Kétéves mélypontra, 411,2 közelébe gyengült szerda hajnalban a forint árfolyama az euróval szemben. Mindezt úgy, hogy az európai fizetőeszköz is gyengült a dollárhoz képest, az amerikai elnökválasztás után az amerikai deviza 0,93 eurós szintre emelkedett.

Ebből logikusan következik, hogy a forint a dollárral szemben is jelentősen gyengül: öt órakor 382,4 forintot kértek egy egységért.

Mindezt úgy, hogy az eddigi ismert eredmények alapján Donald Trump meggyőző előnnyel vezet az amerikai elnökválasztáson, a magyar kormány pedig korábban nem csinált titkot abból: a republikánus jelöltet támogatja.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.