2030-ig 25 százalékkal csökkentették volna a volument, inkább új beruházásokba fognak Irakban és Kuvaitban, hogy „visszanyerjék a befektetők bizalmát”.
Februárban mutatja be új tervét a BP brit olajipari óriáscég vezetője, Murray Auchincloss, miután felhagytak a 2020-ban elővezetett, energiaátmenetet célzó stratégiával, melynek része, hogy 2030-ig 25 százalékkal csökkentik a kitermelést – írja a Reuters.
A BP 2020-as stratégiája az ágazat legambiciózusabbja volt, a cég ígéretet tett arra is, hogy 40 százalékkal csökkenti a kibocsátást, miközben 2030-ig gyorsan növekszik a megújulóenergia-források mennyisége. A BP tavaly februárban már csak 25 százalékos csökkentést vállalt, ami 2 millió hordós termelést jelentene az évtized végére. Már ezt is azzal magyarázták, hogy a befektetők a rövid távú hozamokra koncentráltak, nem pedig az energetikai átállásra.
A vállalat most több új befektetést céloz meg a Közel-Keleten és a Mexikói-öbölben, hogy növelje olaj- és gázkitermelését. Murray Auchincloss januárban vette át a kormányt, és nehezen tudja megfékezni a BP árfolyamának esését. A vállalat idén eddig alulmúlta riválisait, a befektetők megkérdőjelezik, hogy a jelenlegi stratégia mentén a vállalat valóban képes nyereséget termelni.
A BP névleg továbbra sem mondott le a 2050-ig elérendő nettó kibocsátási céljáról.
A vállalat a felelős minden idők talán legnagyobb kőolajszennyezéséért: 2010. április 20-án a Deepwater Horizon olajfúrótorony biztonsági hiányosságok miatt elsüllyedt a Mexikói-öbölben, ami miatt több mint 600 millió liter kőolaj ömlött a tengerbe 87 napon keresztül. Az esetről 2016-ban filmet is forgattak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.