Az S&P 500-on szereplő cégek árfolyama a bejelentés hatására 1,1 százalékot ingadozott mindkét irányba, végül a nap végén -0,29 százalékon zárt.
A visszafogott piaci reakciók egyik oka az eszközárak mozgása a Fed-döntést megelőző napokban – mondta Sonu Varghese, a Carson Group globális makrostratégája a Reuters szerint. Keddig a Russell 2000 (az alacsony piaci kapitalizációjú cégeket tartalmazó 2000 elemes lista) 5 százalékot erősödött az előző öt ciklushoz képest, a dollár pedig 0,7 százalékot esett a Fed régóta várt kamatcsökkentési ciklusának kezdetére vonatkozó várakozásokhoz képest.
A kisebb vállalatok jellemzően inkább támaszkodnak hitelfelvételre, az alacsonyabb kamatlábak pedig csökkentik finanszírozási költségeiket, erősítve jövedelmezőségüket és növekedésüket.
“Ha a kisebb cégek ugrásszerű növekedését látjuk, akkor a piac komolyan veszi, hogy a Fed jövőre valóban folytatni fogja a kamatcsökkentést, és ez jó hátszéllel szolgálhat a kis értékű cégek számára” – mondta Ryan Detrick, a Carson Group vezető piaci stratégája. A Russell-index azonban csak 0,04 százalékkal erősödött szerdán.
A kötvények azonban jelentős elmozdulást regisztráltak, a tízéves hozam hét bázisponttal emelkedett aznap, míg a kamatcsökkentés után a 2/10-es amerikai kincstári hozamgörbe 2022 júliusa óta a legmeredekebb szintet érte el, ami magasabb inflációra és gazdasági növekedésre vonatkozó hosszú távú várakozásokat takar.
Az árakkal ellentétesen mozgó kincstári hozamok 2023 közepe óta a legalacsonyabb szintjükre süllyedtek a döntés előtti napokban.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.