Fél liter kóla 1250 forintot kóstál, az ásványvíz 990-et, egy deci borért pedig 790 forintot kérnek majd el.
Kiderült, milyen árakkal fognak találkozni a fogyasztók a szerdán induló Sziget fesztiválon.
Egy korsó csapolt sör 1730 forintba, egy dobozos Dreher pedig 1930 forintba fog kerülni a fesztiválon, fél liter kóláért 1250 forintot, fél liter ásványvízért 990 forintot, egy deci borért pedig 790 forintot kérnek majd el.
Vagyis a szigetes árak egy év alatt feljebb kúsztak, tavaly a korsó Dreher ára 1690, a dobozosé 1890 forint volt. A szénsavas üdítők is drágultak, a tavalyi 1190 forint per fél literről.
Valamelyest drágultak az égetett szeszes italok is. Tavalyi árfigyelésünk szerint ezekből 4 cent 2290-2590 forintért volt kapható. Idén is 2290-ről indulnak, a legdrágább töményből viszont 3990 forint a négy cent, ez a Rézangyal Prémium Kajszi.
Ami stabil maradt, az az ásványvíz és a bor, azok egy évvel ezelőtt is ugyanennyibe kerültek. És van, ami még olcsóbb is lett: a legdrágább koktél, a Long Island ice tea tavaly 6590 forintba került, idén viszont 5990 forintot kell majd fizetni érte.
Fotósunk ugyanakkor talált olyan árlapot is, mely jelentősen alacsonyabb összegeket tüntetett fel:
Az ártábla szerint a Sziget nem számítja fel a DRS rendszer 50 forintos betétdíját a műanyagpalackok és az energiaitalos/sörös dobozok után. A műanyagpoharakért, ahogy tavaly, úgy idén is 800 forintot számítanak fel (ez 2022-ben még 600 volt), ebből 400 a pohárhasználati díj, ez tehát a Szigetnél marad, a másik 400 a betétdíj, ami a pohár leadásakor visszajár a fogyasztónak. A repoharakat a pultoknál nem, hanem kizárólag a Pohárvisszaváltó Ponton lehet leadni, a pénz akkor jár vissza, ha üresek és sérülésmentesek.
A részletes étlapra még várni kell, de a szervezők már korábban közölték, hogy idén minden vendéglátóhelyen lesz egy egytál étel, amiért legfeljebb 3200 forintot kell majd fizetni.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.