Mit jelent, hogy csökken az infláció, ha minden drágul tovább? Miért érzem magasabbnak annál, mint amit írnak? Hogyan kell értelmezni az átlagbéreket? Mit jelent az én életemre nézve, hogyha nő a GDP? Pénzügyi podcastunkban segítettünk eligazodni a makrogazdasági mutatókban, hogy világos legyen, mit jelentenek a mi pénzünkre nézve.
Néha azt mutatják a számok, hogy szuperül élünk, mégsem érezzük így. Néha azt, hogy rosszul, és akkor annál is rosszabbnak érezzük.
Miért van ez így? A Kasszakulcs legfrissebb adásában Gyükeri Mercédesz és Sztojcsev Iván arról beszélgetett, mit kell tudnunk az inflációs, foglalkoztatottsági és GDP-kimuatásokból, hogy világos képet kapjunk a pénzügyi környezetről.
Kövesse és hallgassa meg a Kasszakulcs műsorait az alábbi platformok bármelyikén: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts
Vagy iratkozzon fel a HVG Podcastok csatornájára itt: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, SoundCloud, YouTube
Váltsd velünk valóra – a műsort a Raiffeisen Bank támogatja.
- 0:00 Intro
- 1:00 Mit jelent, hogy csökken az infláció, ha minden drágul tovább?
- 2:58 Hogyan áll össze az infláció? Miért érzem magasabbnak, mint írják?
- 5:29 Hogyan kell értelmezni az átlagbéreket?
- 8:51 Foglalkoztatottság, munkanélküliség, inaktívak – mi mit jelent és miért csalókák a számok?
- 13:51 Mit jelent az én életemre nézve, hogyha nő a GDP?
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.