A magyarok többsége a tó partján vakációzna, de az ötödüknek nem lesz pénze rá.
A magyarok nagyjából harmada (34 százaléka) tervezi, hogy idén elutazik valahová, a többség ugyanakkor aggódik az emelkedő árak miatt – derül ki a Tárki kutatásából.
Az is kiderült a felmérésből, hogy az aktív korosztályban sokan rendszeresen utaznak: a válaszadók 54 százaléka egy, 26 százaléka két, 11 százaléka három, 9 százaléka pedig négy vagy több alkalommal utazott el több napra bel- vagy külföldre. A felmérés rámutatott arra is, hogy a férfiak és a budapestiek aktívabb utazók, míg a vidékiek ritkábban indulnak útnak.
Rendkívül népszerű célpont a Balaton, a kutatásban részt vevők 76 százaléka szeretné idén a partján tölteni a nyári szabadságát. A tervük megvalósítását azonban hátráltatja a pénzhiány:
21 százalék úgy válaszolt, hogy anyagi okok miatt nem tud eljutni idén a tóra.
A kutatást megrendelő Everguest alapítója, Belán Miklós azt mondta az Economxnak: az látható, hogy a koronavírus-járvány után mostanra magára talált az utazási kedv, sőt az adatok alapján erősebb, mint valaha.
A magas infláció ugyanakkor komoly aggodalommal tölti el az utazókat: a válaszadók 60 százaléka gondolja úgy, hogy hatással lesz az utazási és étteremlátogatási lehetőségeire.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.