Csak az orosz és pakisztáni kapcsolatok előzik meg a magyart egy német tudós szerint, a kormányközeli lap ezt úgy értelmezte, hogy szellemi nagyhatalom vagyunk, és ehhez még csak az EU-s pénzek sem kellettek.
Magyarország pénz és fegyverek nélkül is szellemi nagyhatalommá tudott válni – erről elmélkedik a Mandiner szerzője. Ezt arra hivatkozva állítja, hogy egy berlini kutatócsoport szerint Magyarország „Kína legszűkebb baráti körébe került, (…)
csak az orosz és pakisztáni kapcsolatok előzik meg a magyart
– idézi büszkén Abigael Vasselier-t, a berlini Merics kutatócsoport külpolitikai elemzőjét a kormányközeli lap. Philipp Pilkington brit közgazdász szerint pedig „Európa diplomáciai tengelye egyértelműen eltolódott Brüsszelből Budapestre”, ezek a Mandiner szerint arról adnak kétségtelenül erős visszajelzést, hogy a magyar út igenis létezik.
A szerző arról is ír, hogy Magyarország rákényszerül a nagypályás játékra, a nagyhatalmak közötti lavírozással tudjuk csak megőrizni szuverenitásunkat, szemben Romániával, amely „meghúzza magát, odasimul az erőshöz, de ha a helyzet úgy hozza, gátlástalanul átáll a győztes oldalra”.
Akik szerint Orbánt csak a pénz érdekli, azok magukból indulnak ki, és nem is akarják megérteni a magyar miniszterelnököt. A szektorális különadók, az extraprofitadó, az árstopok és a kínai beruházások „az Orbán-kormány fantáziadús ötletei”, amellyel az EU „egysíkú pénzügyi zsarolásaira reagál”. Pedig ha Tuskhoz hasonlóan Orbán is engedne az EU „agyament követeléseinek”, már „dőlne is a lé” – véli a cikk írója.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.