Jövő héten indul a Forma–1.
A magyar Festipay készpénzmentes fizetés és integrált rendezvénymenedzsment szolgáltató rendszerét vezeti be a szezonnyitó Forma–1-es futam házigazdája, a Bahrain International Circuit (BIC) – közölte a magyar társaság.
A látogatók választhatnak, hogy a meglévő fizikai vagy digitális bankkártyáikat használják, vagy készpénzt töltenek fel egy "BIC PAY" plasztikkártyára a 7 kijelölt feltöltő standnál vagy a mobil feltöltőpontokon. A kártyát használó látogatók a fel nem használt egyenlegüket a rendezvény után visszaválthatják. A kereskedők a Festipay integrált POS-termináljait használják majd digitális fizetésre, a termékek kezelésére, a készletellenőrzésre.
A magyar alapítású Festipay Közép-Kelet-Európa vezető digitális fizetési és integrált rendezvényszervezési szolgáltatója fesztiválok, rendezvények és helyszínek számára, 13 országban van jelen. 2023-ban a vállalat nettó árbevétele elérte az 1,2 milliárd forintot a 2022-es 902 millió forint után.
A társaság alkalmazottainak száma 10 fő, de fesztiválokon – mint például a Sziget Fesztivál – 300-400 között van a szezonális munkatársaik száma.
Konfliktust szül a kártyás fizetési rendszer az átalakuló Művészetek Völgyében
Tiltakoznak a kézművesek, és fenntartásait közölte az alapító kulturális egylet is, amiért az idén készpénzmentes lesz a kapolcsi fesztivál. A szervezői tarifák a fesztiválozók számára is felsrófolják az árakat.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.