Ha még nincs életbiztosításunk, de gondolkodunk rajta, hogy kötünk, akkor három fontos kérdést kell magunkban előbb tisztáznunk: mire keresünk megoldást, mikor akarjuk elkezdeni és milyen időtartamra szeretnénk megkötni a szerződést? Ha nem tudjuk a választ erre a három kérdésre, nem fogunk megfelelő terméket választani. Megtakarítási- és nyugdíjcélú biztosítások esetében ez még inkább igaz. Nézzük meg, miért!
Kinek javasolt a kockázati életbiztosítás?
A biztosítási piacon széles választékban állnak rendelkezésedre különféle biztosítási konstrukciók. Az életbiztosításokat alapvetően kétféleképpen csoportosíthatjuk. Egyrészt vannak a kockázati életbiztosítások, amelyek csak életbiztosítási védelmet nyújtanak nekünk és a családunknak. Magyarán, ha elhalálozunk, a családunk megkapja a biztosítási összeget, ebből pedig ideiglenesen pótolhatják a kieső jövedelmünket, vagy akár a hiteltartozásunk visszafizetését is rendezhetik az összegből.
Mikor kell egy kockázati életbiztosítás megkötésére gondolnunk? Például akkor, ha hitelt veszünk fel. Ha tragédia ér bennünket, akkor ugyanis a teher a családra szakad, akiknek ilyenkor nemcsak a jövedelmünket kell pótolniuk, hanem a törlesztéseket is nekik kell vállalniuk.
De abban az esetben is meg kell fontolnunk egy kockázati életbiztosítás elindítását, ha mi vagyunk a családfenntartók, és elsősorban a mi jövedelmünktől függ a család anyagi helyzete. Ha a jövedelmünk kiesik a családi kasszából, az súlyos anyagi gondot fog jelenteni a családnak. Gondoskodjunk róluk egy kockázati életbiztosítási védelemmel!
A Bankmonitor kalkulátorával kiszámolhatod, mennyibe kerülne számodra egy kockázati életbiztosítás, illetve annak esetleges kiegészítői. KOCKÁZATI ÉLETBIZTOSÍTÁS |
Minél fiatalabb korban kötjük, annál jobban járunk!
A kockázati életbiztosítások az életkorunk előrehaladtával egyre drágábbak lesznek. Ez azért van így, mert minél idősebbek vagyunk, annál nagyobb kockázatot jelentünk a biztosító számára. Azt is figyelembe kell venni, hogy az életkorunk növekedésével az egészségi állapotunk is rosszabbodhat. A meglévő betegségeket a biztosítók eleve kizárják a szerződésből, de az is lehet, hogy a testsúlyunk vagy egyéb egészségi problémánk miatt pótdíjat fognak alkalmazni, vagyis megemelik a biztosítás díját.
Ezért minél hamarabb gondoskodjunk a biztosítási védelemről: fiatalon sokkal olcsóbb, mint idősebb korban.
Az alábbi ábrán bemutatjuk, mennyi pénzbe kerül havonta egy adott életkorban elindított, 10 millió forint térítési összegű kockázati életbiztosítás. A biztosítás havi díja nem változik a biztosítási időtartam alatt, tehát nem növekszik az életkorunkkal. Látható, hogy egy 30 éves korban megkötött 10 millió forintos kockázati életbiztosításért a teljes tartam során összesen 600 ezer forintot, 40 éves korban már 1 millió forintot, 50 évesen pedig 2,5 millió forintot kellene fizetni.
Megtakarítási célra is választhatunk életbiztosítást
Az életbiztosítások másik nagy kategóriája rendszeres megtakarítási lehetőséget biztosít a számunkra. Ezek olyan meghatározott időtartamra szóló biztosítások, amelyek lejáratkor az általunk összegyűjtött pénzt a befektetési hozamokkal együtt kifizetik a számunkra, ha időközben nem történt velünk tragédia. Ha esetleg nem érjük meg a biztosítási tartam végét, akkor az általunk megjelölt kedvezményezettek számára kifizetik az összegyűjtött pénzt, és ezen felül még egy kisebb biztosítási összeget is megkap a család. A megtakarításos életbiztosításokban a megtakarítás a lényeg és nem a biztosítási védelem, így amikor szerződést kötünk, ezt mindenképpen mérlegelnünk kell.
Megtakarítási célú életbiztosítás a nyugdíjbiztosítás is, csak itt a szerződés lejárata a szerződéskötéskor érvényes nyugdíjba menetel időpontja. Ez azért fontos, mert ha most nyugdíjbiztosítást kötünk, akkor a most érvényes nyugdíjkorhatárig tart a biztosításunk. Ha időközben emelnének a nyugdíjkorhatáron, mi akkor is 65 éves korban tudjuk majd felvenni az összeget.
Kalkulálj! |
Számold ki, mennyi pénzt tudsz összegyűjteni idős korodra, ha most elindítasz egy nyugdíjbiztosítást! |
* * * Gondoskodjon családja anyagi biztonságáról nehéz helyzetben is
A jelenlegi nehéz, bizonytalan gazdasági helyzetben még fontosabb a család anyagi védelme. A Bankmonitor Biztonság biztosítás választásával nehéz helyzetben a családnak legalább a hitelei törlesztésével nem kell foglalkoznia.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.