Háromezernél is több volt az elárverezettek közül lakóingatlan.
Összesen 7459 ingatlant bocsátottak árverésre tavaly április 30. és november 15., vagyis a kilakoltatási moratórium kezdete között. Ezek közül 3318 volt lakóingatlan – írja az rtl.hu. A portál a Magyar Bírósági Végrehajtói Kartól származó adatok alapján azt írja, hogy 4037 ingatlanárverés zárult érvényes vételi ajánlattal, azt viszont nem tudni, hogy ezek közül hány volt lakóingatlan.
A legmagasabb vételárajánlatok összege, vagyis amennyiért a meghirdetett ingatlanokat valójában el is adták, elérte a 32 milliárd forintot, azaz átlagosan nagyjából nyolcmillió forintért értékesítették az ingatlanokat.
Ez viszont csökkenést jelent a korábbi adatokhoz képest: az árverési moratórium tavaly nyári feloldása után öt hónap alatt 64 milliárd forintos értékben árvereztek el ingatlanokat.
Az rtl.hu a Habitat for Humanity jelentésére hivatkozva azt írja, hogy a hatalmas infláció jelentősen rontotta a családok helyzetét: a magyar lakosok 11,2 százalékának volt elmaradása a lakáshitele törlesztőjével, a bérleti díjával, vagy a rezsiköltségeivel. Az uniós átlag ehhez képest 8,9 százalék. Magyarországon évente nagyjából háromezer kilakoltatás történik.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.