Lengyelországot is perlik, egyelőre egyik ügyben sincs ítélet.
A Politico a birtokába került bírósági iratokra hivatkozva arról ír, hogy a Pfizer, valamint a koronavírus elleni vakcina kifejlesztésével a céggel partnerként dolgozó BioNTech beperelte Magyarországot. Mindezt a lapnak a Pfizer szóvivője meg is erősítette, mint mondta, az eljárás jelenleg egy belga bíróságon folyik.
A lap által megszerzett dokumentum szerint Magyarország hatvanmillió euró értékben rendelt az amerikai gyártól hárommillió Pfizer vakcinát, azonban
Magyarország 2022 novemberében arról értesítette a gyártót, hogy az ukrajnai háború miatt nem hajlandó fizetni.
A cikk szövegéből az derül ki, hogy nem egyszerűen nem fizette ki Magyarország a vakcinákat, de a leszállításukra sem tartott igényt.
Az ügyben már volt egy bírósági meghallgatás márciusban volt, a bíróság akkor elutasította a Pfizer azon kérelmét, hogy sürgősségi eljárásban hozzanak ítéletet. A lap beszámolója szerint azóta nincs előrelépés az ügyben.
A Pfizer Lengyelország ellen is keresetet nyújtott be. A lengyelek szintén lemondták a szállítást és megtagadták a vakcinák kifizetését. Egyelőre abban a perben sincs ítélet, a következő tárgyalás január végén lesz. Lengyelország azonban egy jóval nagyobb adag kifizetését tagadta meg: ők hatvanmillió vakcináért nem fizettek 2022 áprilisában. Lengyelország szintén a háborúra hivatkozott, mint mondták, a hozzájuk áramló menekültek miatt nincs keretük a számla rendezésére. A vakcinák ára 1,2 milliárd euró lehetett.
Kerestük kérdéseinkkel a Kormányzati Tájékoztatási Központot, valamint a Külgazdasági és Külügyminisztériumot, ha válaszolnak, arról be fogunk számolni.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.