Az OTP-nél a legtöbben élelmiszer-vásárláskor fizetnek hitelkártyával.
Korábban nem tapasztalt szintre ugrott a hitelkártya-használat az idei második negyedévben a Magyar Nemzeti Bank összesítése szerint. A jegybanki statisztikák szerint
a vásárlások száma ebben az időszakban meghaladta a 33,4 milliót, értékük pedig megközelítette a 298 milliárd forintot.
E fizetési mód térnyerését jól mutatja, hogy 2022 azonos időszakában 2,3 millióval kevesebb, megközelítőleg 31,1 millió vásárlást jegyeztek fel, amelyek összértéke megközelítette a 254 milliárd forintot. Az előző negyedévhez képest is jelentős a bővülés, akkor 30,4 millió vásárlás mellett 270 milliárdos volt a forgalom.
A jegybanki statisztikákból ugyanakkor az is kiderült, hogy különösen a megelőző negyedévhez képest jelentősen megugrott az ATM-es hitelkártyás készpénzfelvételek száma és összértéke – az előbbié 105-ről csaknem 120 ezerre, az utóbbi 4-ről 4,6 milliárd forintra.
Az OTP Bank szakértői arra hívják fel a figyelmet, hogy a hitelkártya felhasználásának ez a lehető legrosszabb módja, mert megfosztja az ügyfeleket a tudatos használattal járó előnyöktől.
A hitelintézet saját statisztikái szerint a legtöbben vásárláskor, azon belül pedig élelmiszervásárláskor fizetnek hitelkártyával; az elektronikai és a barkácsboltok forgalma a megelőző időszakokhoz viszonyítva visszaesett.
Az idei év első hat hónapjában az OTP Bank hitelkártyásai egy-egy vásárlás alkalmával átlagosan 9 ezer forintot költöttek, ősszel és az év végéhez közeledve azonban gyakrabban és nagyobb értékben vásárolnak az emberek a boltokban.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.