Mélyen áron alul kell értékesítenie a vizet nekik, innen a veszteség. A főpolgármester két miniszternek is levelet írt, hogy ha nem csinál valamit az állam, felmondják az állami tulajdonú szolgáltatók szerződéseit.
A vízműveknek köbméterenként 200-300 forintos vesztesége is lehet abból, hogy a területén kívüli, állami tulajdonban álló vízközmű-szolgáltatóknak – DMRV, DPMV, Fejérvíz és ÉDV – messze önköltség alatti, befagyasztott átadási áron kell átadnia a vizet.
A lap szerint a lépés érintheti Vác, Dunakeszi, Dunaharaszti, Nagykovácsi, Üröm, Csömör, Visegrád, Kistarcsa, Ecser, Szigethalom és Ercsi vízellátását is. A főváros ugyanakkor jelezte, a szerződések felmondása nem jelenti azt, hogy elzárják a csapokat.
A Fővárosi Vízművek nem először lép a víz mesterségesen alacsonyan tartott árával kapcsolatban, korábban pert indított azért, hogy magasabb vízdíjat szedhessen a fogyasztóktól.
Perel a főváros, hogy magasabb vízdíjat szedhessen be
Budapest jelenleg köteles féláron adni a vizet nemcsak a háztartásoknak, de a hoteleknek, az erőműveknek, sőt az akkugyáraknak is.
A kormány közben furcsa törvényt hozott, hogy felpörgethesse a víziközműcégek államosítását:
Furcsa törvénnyel pörgetné fel a víziközműcégek államosítását a kormány, 30 évre titkosítanák a vízadatokat
A törvénytervezet egy még ki sem adott kormányrendeletet helyez hatályon kívül, és elébe mehet esetleges kártérítési pereknek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.