Szeptember elsejétől duplázták a korábbi tízmilliós limitet.
Az eddig érvényes tízmillió forint helyett már húszmillió forintig legfeljebb öt másodperc alatt teljesülnek az elektronikus úton indított belföldi átutalások szeptember elsejétől az év minden napjának mindegyik órájában – közölte a Magyar Nemzeti Bank. Mint közleményükben írták, az MNB stratégiai célja, hogy 2030-ra a tranzakciók kétharmada a neten keresztül történjen.
A jegybank három éve, 2020. március másodikán indította el az Azonnali Fizetési Rendszert, azzal, hogy most húszmillióig tolják az azonnali utalás limitjét, beléptek a rendszer második fejlesztési stádiumának első részébe.
A rendszer továbbfejlesztését rendelet írja elő, ennek értelmében 2024-ben további változások lépnek majd életbe. Ezek az egységes adatbeviteli módokra, vagyis QR-kódra, deeplinkekre, valamint az NFC-olvasási képességre vonatkoznak, de elő fogják írni azt is a szolgáltatóknak, hogy biztosítsák a fizetési kérelem fogadását az ügyfeleiknek. Sőt: az is elvárás, hogy az azonnali átutalások teljesüléséről a bankok mindig tájékoztassák az ügyfeleiket.
Arról, hogy milyen a készpénzmentes élet, itt írtunk bővebben:
Kipróbáltuk, milyen az élet egy hónapig készpénz nélkül - mi is meglepődtünk, mi okozta a legnagyobb kihívást
Magyarországon bő két éve elvileg minden üzletben tudunk kártyával fizetni, de vajon tényleg megvagyunk anélkül, hogy készpénzt hordanánk magunkkal? Egy hónapig teszteltük, eközben volt nyaralás, kirándulás, színházba, étterembe is mentünk, értek minket kellemes és negatív meglepetések egyaránt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.