Egyetlen darabot sem sikerült azóta eladni belőlük.
Évekig tartó pereskedést követően a Transparency International végre megkapta a Belügyminisztériumtól azokat az iratokat, amelyek igazolják, hogy a kormány által 2020-ban több mint 300 milliárd forintért vételezett 17 ezer lélegeztetőgépből azóta sem sikerült értékesíteni egy darabot sem, lényegében raktárakban porosodnak a megvásárlásuk óta.
A szervezet közleményében arról is beszámolt, hogy a lélegeztetőgépek jövője sem túl rózsás ebből a szempontból, mivel az egészségügyi készletekért felelős kormányszerv, a BM alá tartozó Országos Kórházi Főigazgatóság később sem tervezi egyetlen lélegeztetőkészülék értékesítését sem.
Mint korábban mi is megírtuk, a lélegeztetőgép-biznisz néven elhíresült ügy a Covid-járvány első, 2020-as kitörését követően kezdődött, amikor a magyar kormány nagy mennyiségben és mint utóbb kiderült, fölöslegesen vásárolt be lélegeztetőgépekből, az ügyletet pedig egy szövevényes céghálózat közvetítésével boltolták le.
A történetben megjelentek aztán offshore cégek, kamuszámlák, miközben eltűnt sok milliárdnyi közpénz, majd tavaly decemberben a bizniszt lebonyolító vállalat anyacégét is elkezdték felszámolni. Később pedig az is kiderült, hogy a Külügyminisztérium a beszerzés után alig 20 hónappal már meg is semmisítette a vonatkozó dokumentumok egy részét.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.