Az értéktőzsde tette közzé az Alteo vezetőségének értékelését.
Az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt. igazgatósága a rendelkezésére álló dokumentumok és információk alapján nem javasolja a részvényeseknek a vállalat részvényeire tett kötelező nyilvános vételi ajánlat elfogadását - közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján szerdán.
Az indoklásuk szerint a törzsrészvényenkénti 3040 forintos ajánlati ár a törvényi rendelkezésekkel összhangban áll, és meghaladja az ajánlat benyújtását megelőző 180, illetve 360 nap forgalommal súlyozott tőzsdei átlagárát, valamint az egy részvényre jutó saját tőke értékét is. Ugyanakkor a független szakértői értékelés a részvények értékét az ajánlati árnál magasabbra, 3920 forintra becsülte - jelezték.
Az Alteo cégre még decemberben tett ajánlatott Mol kizárólagos tulajdonában álló Mol RES Investments Zrt., amely összehangoltan eljárva a (miniszterelnök vejének, Tiborcz Istvánnak az érdekeltségébe tartozó) Diófa Alapkezelő Zrt. által kezelt Főnix Magántőkealappal és a (Jellinek Dániel tulajdonában lévő) Indotek-Investments Zrt. által kezelt Riverland Magántőkealappal fogott össze, hogy többségi befolyást és közös irányítást szerezzen az Alteo Nyrt.-ben.
A Mol hétfőn már azt közölte, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) jóváhagyta a nyilvános vételi ajánlatot, az energetikai társaság egyenként 12,5 forint névértékű, névre szóló törzsrészvényeire a kötelező nyilvános vételi ajánlati ár 3040 forint. A Mol korábban jelezte azt is, hogy a felvásárlás lehetővé tenné az olajipari cégcsoport számára, hogy növelje jelenlétét a zöldenergia-termelésben és -kereskedelemben, összhangban a vállalat 2030-as stratégiájával.
Az ajánlat elfogadásáról február 10. és március 13. között nyilatkozhatnak a részvényesek.
Az Alteo Nyrt. részvényeit a BÉT prémium kategóriájában jegyzik. A papír 3020 forinton zárt szerdán, az elmúlt egy évben a legmagasabb árfolyama 3440, a legalacsonyabb 1700 forint volt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.