A milliárdos örül, hogy magyar kézben maradt a hotel.
„Volt más jelentkező is, külföldi kérő, de nem adott magasabb árat, és örültem, hogy magyar kézben maradt és a BDPST-é lett a szálloda” – válaszolta Jellinek Dániel, amikor a 24.hu arról kérdezte, miért a Tiborcz István tulajdonában lévő cégnek adta el a Gellért Szállót. A milliárdos vállalkozót azért kereste meg a lap, mert több pletyka is szólt arról, hogy valójában a turisztikai területen jelentős befolyással bíró Orbán Ráhelnek vette meg a szállót 2019-ben, majd adta tovább azt formálisan is 2022-ben. A pletykát viszont Jellinek cáfolta.
„2019-ben a Covid és az alapanyagár-robbanás előtt vettem a szállodát, és akkor a szakértők úgy számoltak, hogy 60 millió euróból jön ki a felújítás, azonban a tervek elkészülte után jelentősen magasabb összegért kaptam kivitelezési ajánlatot. Úgy döntöttem, hogy egy ilyen projekt megfelelő nyereséggel, megfelelő színvonalon történő megvalósításához nincs elégséges tapasztalatunk. Ezért kerestem vevőt a szállóra” – magyarázta a lapnak. A BDPST-ről azt mondta, hogy „ők több hasonló műemléki felújítási és hasznosítási projektet már sikeresen megvalósítottak”. Jellinek elmondása szerint örül annak, hogy magyar kézben maradt a hotel.
A BDPST december elején vette meg a hotelt az üzletembertől, Tiborczék szállodabirodalmáról pedig itt írtunk bővebben:
A Gellért Hotel megvételén már senki sem lepődik meg: megnéztük, milyen szállodabirodalma lett mára Tiborcz Istvánnak
Megállapodást kötött a BDPST Group a Gellért Szállót is birtokló cégcsoport megvételéről, amelynek nyomán elindul a nagy múltú hotel korszerűsítése - közölte nemrég közleményben a társaság. Bár a honlapjukra ez a projekt még nem került fel, az Orbán Viktor veje, Tiborcz István tulajdonában lévő cég ezzel már legalább 9 hazai és 3 külföldi épületet, többnyire szállodát üzemeltet.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.