Az épület nagyobb hányada a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kezében van.
Nyár óta nincs gáz a szegedi Belvedere-palotában, ahol több állami szervezet helyi kirendeltsége található – írja a Szegeder. Az épületből érkező beszámolók szerint a dolgozók reggel 18 fokban állnak munkába, többször nagykabátban, betakarózva, saját pénzükön vett hősugárzók között.
De miért nincs fűtés? A Szegeder cikke szerint azért, mert nyáron az üzemeltető felmondta a szerződést, és azóta sem sikerült ahelyett újat kötni. A lap úgy tudja, hogy gázkvótát sem kötöttek le az épületre, sőt az épület kazánjának jelenlegi állapota sem tenné lehetővé a fűtés újraindítását.
Klímák ugyan vannak bent, azonban azokat nem fűtésre optimalizálták. A dolgozók örülnek, ha a hőmérséklet délre eléri a 18 fokot, de vannak nagyobb, fűtetlen terek, ahol egész nap be kell érniük 12 fokkal.
Kik dolgoznak az épületben? Itt van például a Nemzeti Szakértői és Kutató Központ helyi irodája is, akik nem tudtak a Szegeder kérdéseire válaszolni, helyette az ORFK-hoz irányították a lap munkatársát. Azonban a rendőrség is csak annyit közölt, hogy az épület nem az ő tulajdonukban van, így nem tudják az üzemeltetésre vonatkozó kérdésekre a választ. Végül az NSZKK a Belügyminisztérium közbenjárásával adott bővebb tájékoztatást: azt írták, hogy dolgozóik igazságügyi alkalmazottak, így nem dolgozhatnak otthonról. Igyekeznek ugyan a helyszínen biztosítani számukra a megfelelő munkafeltételeket és dolgoznak további fenntartható és gazdaságos fűtési alternatívákon is.
Van irodája az épületben a Terrorelhárítási Központnak is, azonban a TEK a lapnak azt írta, hogy az ő munkatársaikat nem érinti a hideg, a munkavégzéshez szükséges feltételek biztosítottak számukra a mindennapokban.
A Csongrád Megye Fejlesztéséért Nonprofit Kft., a Tiszai Vízirendészeti Rendőrkapitányság és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat azonban egyáltalán nem reagált.
A Belvedere-palota nagyobb hányada a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. tulajdona, 2015-ben pedig az épületbe költözött a Csongrád-Csanád Megyei Önkormányzat is. Ők szintén nem válaszoltak az újságírói megkeresésekre.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.