Kaphatunk olyan üzeneteket, melyek látszólag az OTP-től érkeznek, ám a háttérben olyan csalók álnak, akik ha nem vigyázunk, akár bankszámla egyenlegünkhöz is hozzáférhetnek.
Újabb SMS-es csalásra hívja fel a figyelmet az OTP. A szélhámosok olyan üzeneteket küldenek eszközeinkre, melyek elsőre valódinak tűnnek, ám bizonyos szempontok megfigyelésével rájöhetünk, hogy nem azok.
Az OTP Bank nevében érkező SMS-ek egy olyan linket tartalmaznak, amit megnyitva egy valódinak tűnő, ám hamis weboldalra jutunk. Az internetbank belépőfelületére hasonlító oldal ugyanis adatainkat kéri – csak úgy, mint az eredeti OTP-s –, melyeknek megadása komoly következményekkel járhat. A csalók ugyanis ezzel a módszerrel akár bankszámla egyenlegünkhöz is hozzáférhetnek. Ilyenkor semmiképpen se kattintsunk az üzenetben található linkekre, mert a hamis weboldalon megadott adatainkkal az elkövetők szabadon rendelkezhetnek.
Ezért az OTP felhívja a figyelmet arra, hogy a bank ismert belépési oldalait használjuk, és ne adjuk meg adatainkat hirdetésekből megnyíló oldalakon. A csalók által kreált internetes oldalak sokkal több információ megadását követelik, mint a bank.
Ha az üzenetben kérnek:
- PIN-kódot,
- bankkártya-adatokat,
- ismeretlen forrású programok letöltését vagy telepítését,
akkor csalókkal van dolgunk.
Az OTP monitoring rendszerével folyamatosan vizsgálja ezeket az elkövetési formákat. Ez kiszűri a gyanús tranzakciókat, és megvédi az ügyfelek pénzeszközeit. Ettől függetlenül a bank mindenkitől azt kéri, ne hagyja, hogy eszközeihez rajta kívül távolról más is hozzáférjen, banki tevékenységre hivatkozva. Ha bárki ismeretlen eredetű alkalmazás letöltését kéri tőlünk, szakítsuk meg a hívást. Amennyiben valaki átutalást vagy online vásárlást akar végrehajtani, az OTP azt javasolja, ne az internetes keresőbe gépelje be a bank honlapját, hanem közvetlenül a menüsorba.
A csalókat hamar kiszúrhatjuk, ha egy banki hívás alkalmával rákérdezünk név szerint kit keresnek és mi ügyben, valamint, ha megkérjük őket, hogy diktálják be számlaszámunkat vagy egyenlegünket – hiszen ezen adatainkat csak a bank tudhatja, a csalók nem.
Ha valaki mégis csalás áldozata lesz, azonnal jelezze a bank felé, ugyanis minél előbb értesíti az illetéseket, annál nagyobb az esélye, hogy a még számlán lévő összeg megóvható. Ezen kívül a bank rendőrségi feljelentést is javasol.A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.