A miniszter tájékoztatása szerint a következő hónapok feladatait vették számba annak érdekében, hogy jövő év őszén az első betonelemek lekerülhessenek a talajba a paksi telephelyen.
Az orosz Roszatom vezérigazgatójával tárgyalt a külgazdasági és külügyminiszter Bécsben. Szijjártó Péter a közösségi oldalán azt írta: a mostani energiaellátási válság Európában jelentősen növeli a nukleáris kapacitások jelentőségét. Ezek segítenek abban, hogy az adott ország meg tudja védeni magát a nemzetközi energiapiac észszerűtlen és kiszámíthatatlan változásaitól, vagyis hogy meg tudja védeni a szuverenitását – tette hozzá.
„Magyarország új atomerőművet épít, amivel hosszú távon garantáljuk energiaellátásunk biztonságát, megvédjük a környezetünket és fenntartjuk a rezsicsökkentés eredményeit” – jelentette ki. Tájékoztatása szerint a hétfői tárgyaláson Alekszej Lihacsovval a következő hónapok feladatait vették számba annak érdekében, hogy
a jövő év őszén az első betonelemek lekerülhessenek a talajba a paksi telephelyen.
„A beruházást sokan próbáljak gáncsolni, de mi ennek nem engedünk, az erőművet felépítjük, mert jogunk van hozzá, és ez az érdekünk” – fogalmazott Szijjártó.
A miniszter a New York-i ENSZ közgyűlés alkalmából Szergej Lavrov orosz külügyminiszterrel ült le tárgyalni alig néhány órával azután, hogy az uniós tagállamok megegyeztek abban, hogy jelenleg nincs értelme tárgyalni az oroszokkal.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.