A német légitársaság München és Debrecen között két év után elsőként érkező járatának utasait vasárnap a Lufthansa, a repülőtér és a város képviselői köszöntötték a debreceni repülőtéren.
Antal Gábor, a német Lufthansa-csoport magyarországi képviselője felidézte: 2016-tól heti három alkalommal közlekedett a Lufthansa München és Debrecen között, a koronavírus-járvány kétéves kényszerszünet után most heti négy járattal indulnak újra. A gépek hétfőn, szerdán, pénteken és vasárnap közlekednek majd.
Érdekességként említette, hogy míg 2019-ban, a járvány előtti utolsó teljes évben a járatot igénybe vevők 60 százaléka céges utas volt, 40 százaléka egyéni utazó, a mostani foglalások szerint ez éppen fordítva van. Általános tapasztalatuk, hogy a cégek visszatérése vontatottabb - mondta a szakember.
Antal Gábor elmondta, hogy a Lufthansa csoport az idei első negyedévben elérte a koronavírus-járvány előtti időszak kapacitásának 57 százalékát, 2021 első negyedévéhez képest pedig 171 százalékos volt a növekedés.
A Lufthansa hosszú távra tervez Debrecenben - mondta Antal Gábor, jelezve azt is, hogy a debreceni BMW autógyár alapkőletételére a jövő héten a Lufthansa járatával érkeznek Debrecenbe a BMW-csoport vezetői.
Kovács Ádám, a városháza kabinetvezetője emlékeztetett arra, hogy 2016 óta, amikor a Lufthansa elindította Debrecen-München járatát, számos német cég települt a városba, amelyek több mint ezer embernek adnak munkát.
Az immár 51 százalékban a magyar állam tulajdonában lévő repülőteret folyamatosan fejlesztik, terveik szerint 2025-re érhetik el az évi egymilliós utasszámot.
Vajda János, a légibázist működtető Debrecen International Airport Kft. ügyvezetője azt mondta, az idén folyamatosan nő a járatok száma. A Wizz Air légitársaság már kilenc városba közlekedtet járatokat Debrecenből.
Az Eindhoven, Párizs, London, Brüsszel és Tel-Aviv járatok mellett nyáron Larnakába, Mallorcára, Korfura és Burgaszba közlekednek Wizz Air-gépek Debrecenből. Charter-járatok közlekednek júniustól Antalya és Zakynthos nyaralóhelyekre, előbbi olyan népszerű, hogy a tervezett három helyett heti négy járatot indítanak - sorolta az igazgató.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.