A gáz és az áram megszaladó ára 9 százalékosra tornázta fel a pénzromlást az Egyesült Királyságban.
Éves összevetésben 9 százalékosra nőtt áprilisban az infláció Nagy-Britanniában, ami több mint negyven éves csúcsot jelent – írja a Financial Times. A lap szerint a pénzromlást elsősorban a megszaladó energiaárak korbácsolták fel ennyire. Az érték megfelel az elemzői várakozásoknak, és közel a duplája annak, amit a Bank of England fél évvel ezelőtt jósolt.
A szigetország gazdasága jelentősen lassult az első negyedévben, és a Financial Times a rendkívül gyenge növekedési mutatók és a kiemelkedően magas infláció párosa miatt a fennálló helyzetet már konkrétan a '70-es évekhez hasonlítja, és stagflációról ír.
Először el sem hitték, hogy létezhet, most újra ez fenyegeti a világot: mi az a stagfláció?
Egyre gyakrabban hangzik el, hogy az 1970-es évek után újra stagflációba süppedhet a világ. A 2010-es években hozzászoktunk ahhoz, hogy egyszerre nagy a gazdasági növekedés, csekély a munkanélküliség, alig van infláció, és alacsonyak a kamatok, és még 2020-21-ben is hihettük azt, hogy csak a járvány okozott ideiglenes visszaesést, de mostanra egyre biztosabban látszik: ennek az időnek vége van.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.