Ez az új konzervatív dél-koreai elnök "merész terve", melyet beiktatásakor ismertetett a világgal.
"Sok válsággal nézünk szembe: koronavírus-járvány, klímaválság és egy rakás gazdasági-társadalmi krízis" – hangsúlyozta Jun Szogjol, Dél-Korea új államfője. A parlament előtt elmondott beszédében sokat foglalkozott Észak-Koreával, és főként annak "nukleáris fenyegetésével". A párbeszéd és a békés megoldás előtt továbbra is nyitott az ajtó - jelentette ki az új elnök, aki egyben megtette ajánlatát Észak-Korea vezetőjének, Kim Dzsong Unnak.
"Ha Észak-Korea őszintén belevág abba, hogy megszabadul az atomfegyverektől, akkor készen állunk arra, hogy a nemzetközi közösséggel együtt olyan tervet dolgozzunk ki, amely jelentősen javítja Észak-Korea gazdaságának állapotát és népének életszínvonalát. Ha Észak-Korea elfogadná ezt, akkor tartós béke alakulhatna ki a koreai félszigeten" – mondta a CNN tudósítása szerint.
A két Korea között még mindig nincsen békeszerződés, hiszen 1953-ban tűzszünettel ért véget a háború. Azóta ez a világ legjobban őrzött határa.
Addig nem enyhítünk a szankciókon, és nem kezdünk hozzá egy békeszerződés kidolgozásához, amíg Észak-Korea rá nem szánja magát a nukleáris leszerelésre – hangsúlyozta a konzervatív elnök, aki baloldali elődjénél keményebb vonalat képvisel.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.