Gazdaság hvg.hu 2022. január. 10. 12:16

Közel 1,3 milliárdot fizet a rendszerváltás vándorkiállításaiért Schmidt Mária alapítványa

A két utazó tárlatot ugyanaz a cég intézi, aki a Trianon-emlékév kiállításait szállította.

Nyertest hirdetett a Schmidt Mária-vezette Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány az újabb kiállítás-szervezési feladatok tárgyában kiírt tenderén. Az uniós közbeszerzési értesítőben hétfőn megjelent bejegyzés szerint két utazó kiállításra kerestek megvalósító partnert.

A nyílt közbeszerzésen a nyertes cégen kívül más nem is indult, maga a nyertes pedig a Hybrid Art Management Művészeti és Szolgáltató Kft. Az eredeti kiírás szerint 1,52 milliárd forintot ért a munkacsomag, ők azonban végül 1,28 milliárdért dolgozhatnak. Erről a szerződést tavaly december 21-én kötötték meg Schmidt alapítványával.

A feladatcsomaguk két fő részből áll: a nagyobb falat a „30 éve szabadon” névre hallgató, rendszerváltás tematikájú vándorkiállítás szervezése megnyitóeseménnyel, legalább 10 napos nyitvatartással, a kapcsolódó szolgáltatások ellátásával 50 magyarországi városban 2021. december és 2022. július között.

A másik vándorkiállításuk az Együtt szabadon – magyar cigány hősök című. Ezekhez is kell megnyitó, de ezek az események minimális nyitvatartási ideje már csak 7 nap, illetve ezt már csak 25 helyszínre kell elvinni 2022. január és 2022. május között.

Nem ez az első közös projektje a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítványnak és a Hybrid Art Managementnek. Az alapítvány már tavaly is ezt a céget választotta, akkor a Trianon-emlékév fő- és vándorkiállításait kellett intézniük, 1,17 milliárdért. Annál a projektnél is ők voltak az egyedüli ajánlattevők.

zöldhasú
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.