Egyszeri akár tízmilliós összeg, vagy néhány milliós havidíj is lehetett az ára a hvg.hu értesülései szerint a bírósági végrehajtói praxisoknak, melyeket a végrehajtói kamara elnöke “segített intézni”, és ő ebből a pénzből juttathatott Völner Pál igazságügyi államtitkárnak, aki bár állítja, hogy nem követett el bűncselekményt, a vele szembeni gyanú hírére azonnal lemondott.
Fix áras, illetve “havidíjas” opciók is léteztek a hvg.hu értesülései szerint a gyakorlatilag pénzért “árult” bírósági végrehajtói praxisok megszerzésénél. Ezek a csúszópénzek lehettek hivatottak egyrészt javítani a megüresedő végrehajtói helyek betöltésére kiírt pályázatokon indulók kinevezési esélyeit, illetve ez jelenthette a praxis elnyerése után a jól fizető munka profitjából való részesedést.
Alapos a gyanú arra, hogy ez egy működő korrupciós gyakorlat lehetett – és erre utal a témában aktív Hadházy Ákos független képviselő is –, ráadásul ez lehetett a veszte a Bírósági Végrehajtói Kart vezető Schadl Györgynek, aki ellen a Központi Nyomozó Főügyészség nyomoz, az elnököt letartóztatták, ingatlanjait zár alá vették. A Legfőbb Ügyészség által kiadott közlemény pedig már nyíltan utal arra, hogy a fenti módszerrel hozzá kerülhetett pénz egy részét Schadl az igazságügyi tárca államtitkárának adta tovább.
Lemond Völner Pál
Völner Pált azzal gyanúsítják, hogy milliós összegeket fogadott el rendszeresen Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnökétől.
A Völner Pál államtitkár, képviselő mentelmi jogának felfüggesztését indítványozó Polt Péter legfőbb ügyész közleménye szerint "megalapozott gyanúként merült fel”, hogy a politikus Schadltól rendszeresen kapott 2-5 millió forintot azért, hogy – felügyeleti, hatósági, igazgatási jogkörével visszaélve – konkrét ügyeket elintézzen a végrehajtói kar elnöke kérésének megfelelően.
A hvg.hu-hoz eljutott információk szerint elképzelhető forgatókönyvnek tűnik, hogy a fenti, talán már évek óta működő gyakorlatot, és vele együtt Schadlt és Völnert egy olyan végrehajtói álláshelyért induló jelölt buktathatta meg, aki a sikeres pályázatért a kar elnökének befizette a kenőpénzt, de végül mégis más kapta meg a praxisát és emiatt borított.
Amint arra a 444.hu hasonló értesülésekről beszámoló cikke is utal, egy-egy ilyen végrehajtói praxis jól jövedelmező üzleti vállalkozás. Magának, a letartóztatott kamarai elnöknek is van ilyen vállalkozása, és mint a portál írta, a budaörsi
Schadl és Társa Végrehajtó Iroda 2020-ban 356 millió forintos forgalom mellett 134 milliós nyereséget ért el – sőt, a 2019-es profitja ennek még több, mint kétszerese, 317 millió forint volt.
A végrehajtói kar honlapján jelenleg is 35 különböző területi végrehajtói álláshelyre lehet pályázni Püspökladánytól Budapesten át Esztergomig. Október 1-től azonban – vélhetően nem függetlenül az akkor Schadl ügyében már a nyomozó ügyészségen folyó eljárástól – a végrehajtói kar és tevékenységének felügyelete a minisztériumtól átkerült a kaszinó- és trafikkoncessziókkal is foglalkozó állami szervezethez, a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságához.
Dagad a botrány a Bírósági Végrehajtói Kar vezetője körül
A Központi Nyomozó Főügyészség a Bírósági Végrehajtói Kar vezetője, Schadl György és felesége ingatlanjainak zár alá vételét kezdeményezte a tulajdoni lapok szerint - közölte közösségi oldalán Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.