Az Airbus 26 polgári célú helikoptert szállít, a Veolia pedig jelentős szerződést kötött a rijádi szennyvízkezelő vállalattal.
Egy nappal azután, hogy 12 Caracal katonai helikopter, valamint 80 Rafale harci repülő szállításáról állapodott meg Franciaország az Egyesült Arab Emírségekkel, az Airbus szombaton Dzsiddában 26 polgári célú helikopter, 20 darab H145 és 6 darab H160 típusú szállításáról írt alá megállapodást. Az üzlet értékét nem hozták nyilvánosságra. A világ egyes számú víz- és hulladékkezelő cége, a Veolia pedig bejelentette, hogy szerződést kötött Rijád 22 környező településének ivóvízkezelő cégével. A 82,6 millió euró értékű szerződés hét évre szól. A SAMI szaúd-arábiai hadiipari vállalat vegyesvállalatot hozott létre az Airbus-szal katonai légi szolgáltatásokra és karbantartásra, a Saud Arabian Airlines állami légitársaság pedig a CFM International nevű vállalattal állapodott meg 8,5 milliárd dollár értékben hajtóművek vásárlására új Airbus flottájához.
Emmanuel Macron szombaton érkezett az Arab(Perzsa)-öbölben tett körútja utolsó állomására, Dzsiddába, ahol találkozott Mohamed bin Szalmán trónörökössel.
Macron az első nyugati vezető, aki Szaúd-Arábiában tett hivatalos látogatást Dzsamál Hasogdzsi kormánykritikus szaúd-arábiai újságíró 2018-ban országa isztambuli főkonzulátusán történt meggyilkolása óta. Az amerikai hírszerzés korábbi jelentésében azt írta: Mohamed bin Szalmán szaúdi trónörökös rendelte el a műveletet. A koronaherceg tagadta érintettségét.
A trónörökössel való találkozásával kapcsolatos azon vádakra, amelyek szerint Macron legitimálja a Hasogdzsi meggyilkolásáért felelős rendszert, Macron pénteken kijelentette, hogy az utazás célja nem a szaúdi kormány rehabilitálása vagy támogatása. Hozzátette, hogy Szaúd-Arábia, mint a legnépesebb és legfontosabb öböl menti állam, szükséges partner a libanoni válság megoldásában és a közép-keleti béke és stabilitás biztosításában.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.