Aszódi Attila került célkeresztbe abban az időben, mikor Paks II. miatt harcolt Süli János miniszterrel.
Aszódi Attila telefonszáma is szerepel azon a listán, ami kirobbantotta július 18-án a Pegasus-botrányt – írta meg a Direkt36. Aszódi Orbán Viktor kormányának volt a paksi bővítésért felelős államtitkára, belőle 2018 végén vált célpont, amikor még tagja volt a kormánynak, de már sorozatos konfliktusai voltak felettesével, Süli János miniszterrel amiatt, hogy műszaki okokra hivatkozva nem akarta engedni a Paks II. projekt menetrendjének fellazítását.
Aszódi az egyik legtekintélyesebb atomenergiai szaktekintélynek számít Magyarországon, meghatározó embere volt a kormánynak is a paksi atomerőmű bővítésekor. Aszódi és Süli János kapcsolata 2018-ban mérgesedett el: ekkor sajtóhírek szerint az orosz fél annak ellenére sürgette Paks II. építési munkálatainak megkezdését, hogy a végleges terveket még le sem adták a magyar félnek. Aszódi ezektől az építési tervektől zárkózott el, míg Süli nyitott volt a koncepcióra. A volt államtitkár kirúgása után az Indexnek adott interjújában megerősítette, hogy nem volt felhőtlen a kapcsolata Süli Jánossal – írja a lap.
A portál információi szerint Aszódit a hivatalos kormányzati telefonszámán vették célba, az államtitkár ezen keresztül a munkával kapcsolatos ügyeit, hívásait bonyolította. Ezt a készüléket az államtitkárnak 2019 januári menesztésekor le kellett adnia.
Az, hogy Aszódi száma felkerült a listára, még korántsem jelenti azt, hogy ténylegesen meg is figyelték. A kémprogram jelenlétének vagy nyomainak megállapításához szükséges, hogy egy erre szakosodott labor is átvizsgálja a telefont, ami Aszódi esetében nem történt meg.
Aszódi Attila a Direkt36 megkeresésére nem akart nyilatkozni az ügyben. A volt államtitkár nem az első olyan volt kormányzati tisztviselő, akit megfigyelhettek a Pegasusszal: korábban Weingartner Balázsról derült ki, hogy telefonját megfertőzhették. Weingartner 2018-ban lett célpont, ekkor az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkáraként dolgozott. A Direkt36 szerint az ő esetleges megfigyelése összefügg a Gémesi György gödöllői polgármester utáni kémkedéssel.
A július 18-án kirobbant Pegasus-ügy egy nemzetközi újságírói együttműködés részeként került napvilágra. Mint kiderült, autokrata rendszerek figyeltek meg vele olyan embereket (újságírókat, ügyvédeket, aktivistákat), akiket a rendszer ellenfeleiként tartottak számon. A magyar kormány sem nem tagadja, sem nem erősítette meg eddig, hogy vásároltak volna a szoftverből.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.