Idén erre 10 milliárd forint jut.
A magyar gazdaság teljesítményét, sikerességét az elmúlt években alapvetően befolyásolta, hogy nagyon sok - színvonalas munkahelyet biztosító - nemzetközi nagyvállalati beruházás érkezett Magyarországra, de létrejöttek és megerősödtek azok a nagy magyar vállalatok is, melyek sikeresek a külpiacokon - írta Szijjártó Péter a Facebook-oldalán.
Ők több esetben csak akkor tudják nemzetközi piaci részesedéseiket növelni, ha külföldön is megteremtik a jelenlétüket, például gyárat építenek. A Gazdasági Élet Újraindításáért Felelős Operatív Törzs javaslatára a kormány úgy döntött, hogy Külpiaci Növekedési Támogatási Programot indít, melynek keretében külföldön terjeszkedő magyar vállalatok kaphatnak támogatást.
Idén erre 10 milliárd forint áll rendelkezésre.
A támogatás a beruházási összegnek maximum a felét érheti el, de nem lehet több 4 milliárd forintnál, és az a cég kaphatja meg, amely vállalja, hogy magyarországi árbevétele a külföldi terjeszkedésből adódóan legalább annyival növekszik, mint amennyi támogatást kap a programból - írta Szijjártó Péter.
* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után
A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.