2022 szeptemberéig napi 400 ezer hordóval több nyersolajat fognak előállítani az OPEC+ országai.
Visszaállítják a kőolaj-kitermelésüket az OPEC+ országai, írja a Wall Street Journal. A világ legnagyobb olajbányászai idén augusztustól 2022 szeptemberéig napi 400 ezer hordóval fogják növelni a nyersolaj-előállításukat, hogy bírják az újra fellendülő keresletet.
A 23 ország (köztük az Egyesült Arab Emírségek, Szaúd-Arábia és Oroszország) 2020 elején napi 9,7 millió hordóval csökkentette a termelést, ami 10 százalékos visszaesést jelentett a 2019-es globális kereslethez képest. Az olajbányászok azóta nagyjából napi négymillió hordóval emelték a kitermelést, a következő lépésben pedig egy éven belül akár a koronavírus-járvány előtti szint is elérhető lesz.
A járványidőszakban csökkenő globális olajéhség megszűnni látszik: a sikeres oltókampányok miatt újra fellendültek a gazdaságok, az OPEC becslései szerint 2022-re pedig akár napi 100 millió hordó nyersolajra is szükség lehet a világban, amely nagyjából megegyezik a Covid előtti kereslettel.
A döntés után az olajárak rögtön elkezdtek csökkenni, a nagyobb mennyiségű kitermelés pedig a mindennapi fogyasztási árak, például a benzinárak csökkenéséhez is vezethet világszerte.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.