A pályázatok 95 százaléka nyert, az ellenzéki vezetésű budapesti kerületek nincsenek köztük.
Pogácsás Tibor államtitkár hétfőn jelentette be, hogy mintegy 26 milliárd forint értékben nyert el támogatást feladatellátást szolgáló fejlesztésekre 1434 önkormányzat, az összes pályázó 95,73 százaléka. A kormány által közzétett táblázatban azonban nincs ellenzéki vezetésű fővárosi kerület.
A XV. kerület közleménye szerint a fővárosból kizárólag olyan kerület nyert – az V., X., XII., XVI., XVII., XX., XXIII. –, ahol nem ellenzéki politikus a polgármester. Ráadásul a nem kifejezetten szegénynek számító V. és XII. kerület 60-60 millió forintot nyert el, ami magas a többi támogatáshoz képest.
A XV. kerület a Rákospalota-Kertvárosban futó Kemény István utca felújítására pályázott – sikertelenül. A korábbi támogatásoknál sem jártak jobban. A májusban „az átlagosnál rosszabb pénzügyi helyzetben lévő”, 25 ezer főnél népesebb városok önkormányzatai között szétosztott 23 milliárd forintból nem jutott, majd a fővárosi kerületek útfelújítására szánt 9 milliárd forintból maradtak ki.
* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után
A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.