Akkora volt Szijjártó-Nagy Szilvia másfél éve alapított cégének a profitja, hogy ha az osztalékból ad egy keveset a férjének, még a szülők felé fennálló tartozást is ki tudják fizetni.
Az egy évvel korábbi 70 millió forintról 294 millió forintra nőtt Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter felesége cégének nyeresége. Szijjártó-Nagy Szilvia 2019 júniusában alapította meg az Interior Design Belsőépítészeti Kft.-t., tehát a most beadott 2020-as beszámoló az első olyan, amely egy teljes üzleti évről szólt.
A cég az első fél év 229 millió forintja után tavaly már 1,3 milliárd forint nettó árbevételt szerzett. Szijjártó-Nagy a profit szinte teljes egészét, a 294 millió forintból 285 milliót kivett osztalékként.
Így a külügyminiszter családjában a feleség zárt jobb évet, legalábbis ha hihetünk Szijjártó Péter vagyonnyilatkozatának: e szerint a miniszter megtakarítása 5,8 millió forintról 222 ezerre csökkent, az értékpapírjainak értéke 2,2-ről 2,6 millióra nőtt, a szüleinek pedig 30 millió forinttal tartozik. Az nem derült ki, hogy a házaspár adriai luxusjachtozását melyikük fizette, a vagyonnyilatkozatban az ajándékok között nem szerepelt ez a tétel.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.