Nem kellene politikát vinni a gazdasági tevékenységbe, így nem lehet Kínában pénzt keresni - üzentek Hszincsiangból.
Tud majd ezután pénzt keresni a H&M a kínai piacon? Nem.
Így reagált Hszincsiang tartományi kormányának szóvivője arra, hogy sok más cég mellett a H&M is bojkottot hirdetett az onnan származó pamutra. Egyre több forrás állítja, hogy a hszincsiangi pamut a kényszermunkatáborokba zárt ujgurok munkájából származik, Kínában pedig egyre többen kérnek bojkottot az ezt állító cégek ellen. Hszü Kuj-hsziang a BBC szerint ehhez még hozzátette:
Nem hiszem, hogy egy vállalatnak politikát kellene vinnie a gazdasági tevékenységébe.
A H&M egyelőre nem kommentálta ezt a megszólalást. A céget a kínai közösségi médiából gyakorlatilag eltüntették mostanra, ahogy a Nike-t, az Adidast, a Burberryt és a Converse-t is. A Hugo Boss egy ügyetlen trükközéssel pedig saját magát navigálta kínos helyzetbe: a honlapjukra egy közleményt tettek ki arról, hogy soha nem vásároltak még Hszincsiangból, a Weibo közösségi oldalon viszont arról tájékoztatták a kínai vevőket, hogy továbbra is vásárolják az ottani pamutot.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.