Drasztikus lépésekről beszéltek a BBC-nek.
A Brexit számtalan kellemetlen mellékhatással járt már eddig is: írtunk arról, hogy az Egyesült Királyság EU-ból való távozásának első vesztesei a brit kamionosok, akik egy sonkás szendvicset sem vihetnek át a határon, de a szigorú élelmiszer-biztonsági szabályok miatt az élelmiszer-kereskedők sincsenek könnyű helyzetben, volt, aki arról panaszkodott, hogy több tonna húst kellett kidobnia.
Most pedig a BBC számolt be az újabb váratlan fordulatról: brit kereskedők azon gondolkodnak, hogy inkább elégetik azokat a termékeket, például ruhákat, amiket az EU-ból küldenének vissza nekik, minthogy visszaszállítsák az országba. Az ok természetesen a vámokban keresendő, amit akkor is fizetni kell, ha egy ilyen visszaküldésről van szó.
A visszaküldések oka pedig az, hogy január elsejétől sok uniós országban lakó vásárló meglepődött a rendelése átvételekor, hiszen a Brexit miatt új vámtétel jelent meg az összegben. Ők pedig sokszor úgy döntenek, hogy egyszerűbb visszaküldeni az árut, mintsem kifizetni a pluszköltséget.
A helyzet pedig komoly, a Statista szerint az online vásárolt áruk 30 százalékát inkább visszaküldik a vevők, mintsem kifizessék a plusz költséget. Márpedig ez sokba kerül, a BBC szerint volt olyan cég, amelyiknek 20 ezer fontjába, azaz mai árfolyamon több mint 8 millió forintjába került csak az, hogy visszavegye felgyülemlett áruját.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.