Az aranyár megugrásának köszönhetően új üzletember, a dagesztáni Szulejman Kerimov vette át a vezetést a leggazdagabb oroszországi polgárokat felsorló listán. Kerimov vagyona 25 milliárd dollár körül van.
A kaukázusi kis köztársaságba, Dagesztánba való Kerimov egy 2009-es befektetésnek köszönheti, hogy ma ő az ország leggazdagabb üzletembere: ekkor vásárolta meg a Poljusz nevű aranybánya cégben lévő részesedését. A Forbes milliárdos-listáját vezető Kerimov pályafutása hullámvasútra emlékeztet: 2006-ban kishíján meghalt egy autóbalesetben, majd a 2008-as gazdasági válság idején szinte teljes vagyonát elvesztette. A válság ellenére folytatta külföldi vásárlásait – többségi részesedést szerzett például a Morgan Stanley cégben is – ám végül csak egy háza, valamint egy autója és egy magánrepülője maradt.
A The Bell ismertetése szerint Kerimov 1999-ben lépett be az orosz üzleti világ elitligájába, akkor vásárolta meg ötven dollárért az olajszállítással foglalkozó Nafta Moszkva nevű vállalatot. Bár a cég valóban nem ért sokat, arra alkalmasnak bizonyult, hogy Kerimov jelzálogként használja a Nafta Moszkvát további hitelek felvételéhez. Miután megégette magát külföldön, 2008 után ismét az orosz piac felé fordult, és végül 40 százalékos részesdést szerzett a Poljusz Goldban. A koronavírus-járvány eredményeként ismét a magasba szökött az aranyár, és ennek köszönhetően Kerimov vagyona néhány hónap alatt 14,7 milliárd dollárral gyarapodott. Kerimov a Norilszk Nikkel főtulajdonosától, Vlagyimir Potanyintól vette át a milliárdoslista első helyét.
A Kerimov pályáját ismertető 444.hu emlékezet arra, hogy az üzletember életének két magyar vonatkozású momentuma is van: egyrészt Dzsudzsák Balázs a 2011-12-es szezonban a Kerimov-tulajdonban lévő Anzsi Mahacskala játékosa volt. Másrészt 2017 novemberében felröppent a hír miszerint Kerimov cégcsoportja állhat a dunaújvárosi Dunaferr (Dunai Vasmű) többségi részvénycsomagját birtokló vállalkozás mögött.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.