Gazdaság hvg.hu 2020. augusztus. 07. 14:26

A plasztikai sebészet is óriásit profitált a koronavírusból

Rengetegen döntöttek az USA-ban szépészeti beavatkozás mellett a koronavírus-járvány alatt, hiszen maszk mögött és otthon nyugodtan lábadozhatnak.

Szabályosan megrohamozták a plasztikai klinikákat az Amerikai Egyesült Államokban, mivel az otthon maradás és a maszkviselés miatt is gond nélkül tudnak lábadozni a páciensek – számolt be a tapasztalatairól egy plasztikai klinikahálózat vezetője a Bloombergnek. A sebész arra is kitért, hogy az ő klinikái esetében több mint 20 százalékkal nőtt a kereslet az előző év azonos időszakához képest és bővítenie is kellett a személyzetet, hogy lépést tudjanak tartani az érdeklődőkkel.

A járvány kitörésekor sem tapasztalt visszaesést, sőt egyre többen vennék igénybe most a különböző szépészeti beavatkozásokat. A lapnak egy másik vezető plasztikai sebész is arról számolt be, hogy 25 százalékkal többen feküdnének most kés alá.

A szakemberek szerint a hirtelen megnövekedett érdeklődés oka főként az, hogy mások vizslató tekintete nélkül, nyugodtan lábadozhatnak otthon a páciensek, vagy a maszkviselés miatt nem látják mások, hogy beavatkozáson estek túl, továbbá, hogy az edzőtermek bezárása miatt egyre inkább híznak el az emberek – és nem akarnak túlsúlyosak maradni.

De a tokaeltávolító műtétek száma is ugrásszerűen megnőtt, ugyanis a megszólaló sebész arról számolt be, hogy a páciensek szerint „egy toka tízszer rosszabbul néz ki egy 10-es Iphone kijelzőjén.” Az egyszerűbb, komoly műtéti hátteret igénylő beavatkozásokra van igény, mert az emberek nem akarnak bonyolultabb műtétet, mert azokat kórházban végeznék és félnek attól, hogy ott elkapják a koronavírust.

Ezt a beszámolók alapján többen abból fedezik, hogy spóroltak amiatt, hogy minden szórakozóhely és étterem zárva van, de van, aki a munkanélküli segélyt és a kormánytól kapott támogatást költötte szépészeti beavatkozásra.

Eközben az Amerikai Egyesült Államokban soha nem zuhant még ekkorát a gazdaság, és csak 10 hét alatt több mint 40 millió amerikai lett munkanélküli.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.