Gazdaság hvg.hu 2020. június. 11. 05:15

A munkanélküliségtől félnek a magyarok a leginkább, nagyon rossznak látják a gazdaság jövőjét

Egy kicsivel tovább nőtt a GKI fogyasztói bizalmi indexe, de még mindig nagyon rossznak látják az emberek a gazdaság jövőképét.

Júniusban csökkent, de még erős maradt a fogyasztók pesszimizmusa: miután a GKI fogyasztói bizalmi index értéke áprilisban 37 pontot zuhant, nagyobbat, mint a története alatt addig bármikor, májusban jelentősen, 11 ponttal, majd júniusban kisebb ütemben, 6 ponttal nőtt - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt.

A fogyasztói bizalmi index értéke júniusban -32,8 pontra emelkedett a májusi -38,5 pontról. Márciusban még -12,1 ponton állt a mutató, a mostaninál rosszabbat az idei tavasz előtt utoljára 2013-ban mértek.

Áprilisban a legnagyobb mértékben a lakosság munkanélküliségtől való félelme erősödött. Májusban és júniusban érezhetően enyhült a félelem, de az áprilisi romlásnak összesen is csupán egyharmadát sikerült korrigálni, és továbbra is messze ez az a tényező, amelyet a fogyasztók a leginkább negatívnak éreznek.

Júniusban a lakosság saját pénzügyi helyzetének alakulását továbbra is romlónak értékelte, de a mutató áprilisi esésének már több mint felét ledolgozta, itt a legnagyobb mértékű a korrekció.

Két hónap alatt átlagos mértékben javult a magyar gazdaság jövőbeli helyzetének - egyébként nagyon rossz - megítélése. E tekintetben májusban volt javulás, júniusban már nem történt változás.

A fogyasztók inflációs várakozása az áprilisi megugrás és a májusi gyengülés után júniusban minimálisan erősödött, és csaknem 10 ponttal volt erősebb a márciusi értékénél.

zöldhasú
Hirdetés
Kult Köves Gábor 2024. december. 29. 20:00

Dobó Kata amerikai filmje és Andy Vajna vikingjei is az élmezőnyben – Hollywood legnagyobb bukásai

Hollywood legnagyobb bukásai közt van olyan film, amely öt rendezőt fogyasztott el, köztük Coppolát is. És olyan is, amelynek zsiráf szereplője rálépett a saját péniszére. Börtönbe küldött rendező, reciklált díszlet, elhízott rabszolgalány és egy elképesztő szexjelenet – Tim Robey, a Telegraph filmes újságírója Box Office Poison című könyvében mesél a legendás bukások hátteréről. A szerzővel beszélgettünk.