Az online pénztárgépek adatai alapján számolt a KSH a magyar boltok helyzetéről.
Közzétette a Központi Statisztikai Hivatal az előzetes adatait az online pénztárgépek adatai alapján arról, hogyan alakult a forgalom a boltokban. Ebből az látszik: miután márciusban az egy évvel korábbinál másfélszer több pénzért vásároltak a magyarok a felhalmozási lázban, áprilisban visszaesett a forgalom a tavalyihoz képest, májusban pedig már-már helyreállt a régi rend,
az egy évvel korábbi 90-100 százaléka között mozog a napi kiadás.
A mélypontot az április 15-20. közötti időszak jelenti. Ennek nem csak az idei járványhelyzetben kell keresni az okát: azért látványos a visszaesés, mert tavaly akkor voltak a húsvét előtti nagybevásárlások, most annak majdnem a felére esett vissza a forgalom.
A részletesebb adatokból az is kiderül, hogy Budapesten és a vidéki nagyvárosokban esett vissza leginkább a forgalom
A vendéglátás nem talált egyelőre magára: március 20-a után az egy évvel korábbi harmadára zuhant vissza a forgalom, május közepéig annyi volt a fellendülés csupán, hogy a tavalyi felére visszanőtt.
Az online forgalom soha nem volt még ekkora: a csomagküldő és internetes kiskereskedelemben tavaly szinte minden hónapban 60 milliárd forint körüli összeg cserélt gazdát (kivéve a karácsonyi szezonban, akkor 80 milliárdra ugrott az összeg), idén áprilisban viszont 100 milliárd fölé nőtt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.