A szerkezet úgy is néz ki, mint egy kazán, de el tudja látni egy lélegeztetőgép szerepét.
Hétfő óta lélegeztetőgépeket állítanak össze a Viessmann allendorfi üzemének egyik gyártósorán. A kapacitásuk napi 600 darab. A német cégnél ehhez kizárólag olyan alkatrészeket használnak fel, amelyekkel a fali gázkészülékeiket, illetve a hőszivattyúikat is szerelik – számolt be a VGF&HKL szaklap.
Az elkészült berendezés ennek megfelelően első ránézésre valóban kazánra hasonlít, de képes mindarra, amire a lélegeztetőgépek.
Az ötlet a gyár alkalmazottaitól származik, de a cégvezetés azonnal zöld jelzést adott a fejlesztésekhez.
"Tisztában vagyunk azzal, milyen felelősséggel tartozunk a társadalom felé a mostani válságos időkben" – mondta a 12 300 főt foglalkoztató családi vállalkozás vezérigazgatója, az ifjabb Max Viessmann.
A cégnél jelenleg azon dolgoznak, hogy a folyamatosan fejlesztett prototípus gyorsított eljárásban megkaphassa a felhasználási engedélyt.
A Viessmann szerint a berendezéseiket csak akkor szabad használni, ha a szabad kórházi lélegeztetőgépek már elfogytak. Vagyis a kazángyártó cég terméke elsősorban az ideiglenesen felhúzott járványkórházakba vagy csarnokokba fektetett betegek gyógyulását segítheti, nem a kórházi berendezéseket akarják kiváltani vele.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.