Maximum 214 ezer 130 forint nettó fizetésig járhat a támogatás.
Kedden jelentette be Palkovics László, innovációs és technológiai miniszter, hogy aki rövidített munkaidőben tud csak dolgozni, annak három hónapra átvállalja a bérköltsége 70 százalékát az állam. A miniszter órákkal a bejelentése után telefonon beszélt az InfoRádióban, és elmondta: nem arról van szó, hogy a rövidített munkaidő alapján járó bér 70 százalékát állnák, hanem annak a bérnek a 70 százalékát támogatja az állam, amelyet a dolgozó nem kap meg, amikor rövidített munkaidőre kényszerül.
A 444.hu szerdán hozzájutott egy olyan kormányzati munkaanyaghoz, amelyből további részletek is kiderülnek. Egyebek között az, hogy
a támogatás legfeljebb 214 ezer 130 forintos nettó fizetésig jár.
Ha valaki ennél kevesebbet keres, vagy 50 százaléknál kevésbé csökkentették a munkaidejét, akkor kisebb támogatásra jogosult, és az sem kaphat több pénzt, akinek magasabb volt a fizetése.
Példaként azt hozták, hogy ha valaki nettó 214 ezer 130 forintot keres, és csak napi négy órát kell dolgoznia, ami után 107 ezer 65 forint fizetést kap, a kormány a kieső munkaidő után járó bér 70 százalékát adja oda, azaz 74 ezer 945 forintot.
Vagyis 107 065 forint helyett 182 010 forint lesz a dolgozó nettója, és így csak 32 120 forinttal csökken a fizetése, nem pedig 107 065-tel
– írja a lap.
A 444.hu úgy tudja, hogy egymillió dolgozó átlag 64,5 ezer forintos támogatásával számol a kormány. Az intézkedés várható költsége havi 64,53 milliárd forint lesz, a három hónapra tehát 193,6 milliárd. Ennek több mint 13 százalékát a kormány európai uniós támogatásból, az Európai Bizottság járvány idejére előirányzott munkahely-támogatási keretéből fizetné ki.
A tervek szerint a hozzájárulást azok kaphatják, akiknek a munkaidejét minimum 15 és legfeljebb 50 százalékkal csökkentették. A munkaadóknak a kiesett munkaidőben képzéseket kell szervezniük a támogatott dolgozóknak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.