A költségeket a brit és a kanadai adófizetők állják.
Évente 3-6 millió fontba kerülhet majd a brit és a kanadai adófizetőknek Harry herceg és Meghan Markle 24 órás őrzése, legalábbis a brit Daily Mail ennyire saccolja. A kalkuláció során abból indulnak ki, hogy egy brit testőr, aki a londoni rendőrség királyi védelmi osztagának tagja, évente 100 ezer fontot keres. Ebben nincsenek benne az esetleges túlórák, és persze a költségek sem. Márpedig Harry herceg ingázik az Egyesült Királyság és Kanada között. Meghan pedig valószínűleg Kanada és Hollywood között. Minden utazás során két testőr kíséri őket, az egyik brit, a másik kanadai.
A londoni rendőrség királyi védelmi osztagának exparancsnoka szerint az amerikaiak nem tudnák olyan hatékonyan ellátni a szolgálatot, mint a britek vagy a kanadaiak, akik az állami rendőrség elit munkatársai. Finom célzás ez arra, hogy megbízhatóság tekintetében a magán őrző-védő szolgálatok nem érik el a kívánatos szintet.
Csakhogy a számla így meglehetősen borsos, 3 millió font Nagy-Britanniában és ugyanennyi Kanadában, Harry herceg aligha a saját zsebéből fizet.
Justin Trudeau kanadai kormányfő úgy nyilatkozott, hogy az állam vállal bizonyos költségeket Harry herceg biztonságáért, de részletekbe nem bocsátkozott. A kanadaiak 73 százaléka úgy véli, hogy egy centet sem kéne Harry herceg családjának biztonságára költeni annak ellenére, hogy Vancouver mellett vettek egy 15 millió dolláros kis kastélyt.
Sem a londoni, sem pedig a kanadai rendőrség nem nyilatkozik a királyi védelem ügyeiről. Harry herceg továbbra is jogosult a védelemre, annak ellenére, hogy a jövőben nem teljesíti kötelezettségeit a királyi családban.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.