Az MNB stratégiájával magyarázta a befektetési szakértő a 337 fölötti forint/euró árfolyamot.
Kedden egy olyan napon került történelmi mélypontra a forint az euróval szemben, amikor nem történt semmi különös, ami indokolhatta volna a gyengülést, csütörtökön pedig ez a negatív rekord is megdőlt. Zsiday Viktor befektetési szakember a blogján írt arról, miért került egy euró már 337-nél is több forintba.
Brexit, Trump, német ipari termelés, mindig van valami indok a gyengélkedésre. Pedig mindezek egyáltalán nem számítanak
– fogalmazott Zsiday. Szerinte a probléma az, hogy nálunk extrémen alacsony a kamatszint a környező, nem eurót használó országokhoz képest.
A forintgyengülés tehát egy tudatos stratégia eredménye – írta. Az MNB a forint gyengítésével próbál védekezni a világgazdasági lassulás ellen. A jegybank „bármikor, könnyedén tudja beállítani a forint árfolyamát 300 és 350 között kábé oda, ahova akarja – egyrészt verbális intervencióval, másrészt pedig a kamatszint változtatásával. Egyelőre tökéletesen elégedettek a forint gyengülő trendjével, tehát tartják az alacsony kamatokat – de nem biztos, hogy ez mindig így lesz” – fogalmazott Zsiday.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.