Haladnak a nyaralóhajózás feltételeinek megteremtésével, és már megvannak a tervek a kiskörei raftingpályához is.
"Bőven meghaladják a 10 milliárd forintot" a Tisza-tó környékén zajló fejlesztések költségei – erről beszélt Révész Máriusz aktív Magyarországért felelős kormánybiztos a múlt héten Kisköre új kikötőjének átadásán.
Révész elmondása szerint a fejlesztések a következők:
- Jövő májusban elindul a két éve belengetett nyaralóhajózás a Tisza-tavon, a flotta első tíz hajója már rendelkezésre áll, jelenleg a próbaüzem zajlik, de jövő májusra újabb tíz vízi jármű beszerzését tervezik. A Tisza-tavi nyaralóhajózás beindításának feltételeit megteremtő fejlesztéssorozat teljes költségvetése meghaladja a 4,5 milliárd forintot, ezt teljes egészében hazai költségvetési forrásból finanszíroz a kormány.
- A most átadott új kiskörei kikötő közelében egy nyaralóhajó-báziskikötőt építenek, amelynek leglátványosabb része a hajóbérléshez szükséges, ám emellett vízirendőr-állomáshelyet is magában foglaló turisztikai- és fogadóépület-együttes, valamint a hajók téli tárolására szolgáló hangár lesz.
- A nyaralóhajó-program részeként a következő egy évben 12 új kikötő épül a tározó, a Felső-Tisza és a Bodrog mentén.
- Megtisztítják a Tiszát, a levonuló kommunális hulladék – zömében PET palack – összegyűjtésére 1,3 milliárd forintot szán a kabinet. Révész ugyan nem részletezte, de feltehetően arról a hulladékmentesítő gépsorról van szó, amit két hete üzemeltek be Vásárosnaménynál.
- Megépítik a Tiszafüred–Poroszló-kerékpárútszakaszt, ez a tervek szerint 2020 tavaszára készül el. Ezzel teljessé válik a kerékpárútkör a tározó partján.
- Már elkészültek a kiskörei hallépcső mellett kialakítandó raftingpálya engedélyes tervei.
- Újabb vízitúra-megállóhelyek is épülnek a tó mentén.
- A helyi polgármester hozzátette, hogy a helyi strandot is korszerűsítik, ezt 200 millióból várhatóan még az idén elkezdik.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.