A két ország Eilatból építene Szaúd-Arábiába gázvezetéket, s az arab állam Izraeltől venne energiahordozót. A nem hivatalos megbeszélések jelentőségét az adja, hogy a terv csak akkor valósulhat meg, ha Rijád hivatalosan is elismeri Izrael szuverenitását.
Az állítólagos tárgyalásokról Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök egyik korábbi kormányának tagja, Ajub Kara számolt be egy jeruzsálemi interjúban. A megbeszélések újabb jelét adják annak, hogy javul a kapcsolat a korábban igencsak rossz viszonyban lévő két közel-keleti ország között. Eilat azért jöhet számításba, mint kiinduló pont, mert az Akabai-öböl partján fekvő izraeli település közel, alig negyven kilométerre van Szaúd-Arábiához.
Az állítólagos megbeszélséekről beszámoló Bloomberg hírügynökség értékelése szerint egy ilyen méretű üzlet csak akkor valósulhat meg, ha a résztvevő országok hivatalosan is elismerik egymást. Ennek viszont több ellenzője lenne lenne az arab világban, hiszen Izrael továbbra is ellenőrzése alatt tartja az egykori palesztin állam területének jelentős részét.
A két ország viszont együttműködik az Irán-ellenes fellépésben, s a közelmúltban több izraeli illetékes is járt a szaúdi királyságban. Kara szavainak hitelességét alátámasztja, hogy a drúz származású politikus – egykori távközlési miniszter - Netanjahu egyik fő tanácsadója volt az arab államokkal kapcsolatos ügyekben. Az izraeli és szaúdi illetékesek nem erősítették meg a tárgyalásokról szóló híreket.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.