Gazdaság hvg.hu 2019. május. 29. 11:59

Kellemetlen pluszmunkát kaphatnak egyes nyugdíjba vonuló rendőrök

Több rendőrt is kellemetlen meglepetés érhet: a szolgálati idejüket nem jól vezetheti a Nyugdíjfolyósító, mert 2013-ig nem kellett átküldenie az ORFK illetékes osztályának az adatokat. A helyesbítés a károsultak dolga.

Kellemetlen meglepetés érheti a nyugdíjba vonuló rendőröket: előfordulhat, hogy a nyugdíjfolyósítónál csak a szolgálati idő töredéke szerepel, írja a 24.hu. Egy 20 évet dolgozó rendőrnek az jött ki például, hogy csak két év szolgálati ideje van. A pénzét, a szolgálati járandóságot 30 év szolgálati idő alapján állapították meg neki – korábban szolgálati nyugdíjat kaptak, 2012-től ez járandósággá változott, szja-t vonnak belőle. Az eset nem egyedi, az oka pedig az, hogy a szolgálati időt megállapító ORFK-osztály nem küldte át az illetményadatokat a Nyugdíjfolyósítónak 2013-ig. Azért nem mindegy, mekkora a szolgálati idő, mert szerepe van a nyugdíj kiszámításában. Az a volt rendőr, aki ilyen problémát észlel, maga kell korrigálja a dolgot a Nyugdíjfolyósítónál. Ha ilyen eset történt Önnel, írja meg tapasztalatait az ugyfelszolgalat@hvg.hu-ra!

* * * Hogyan egészíthető ki az állami nyugdíj?

A majdani állami nyugdíj szinte biztosan nem lesz elég az aktív korban megszokott életszínvonal fenntartására. Egy megtakarítás azonban megfelelő jövedelemkiegészítést biztosíthat. Ráadásul nyugdíj-előtakarékosság választásával 20% állami támogatás is elérhető. A Bankmonitor nyugdíjmegtakarítás-kalkulátora megmutatja, hogy egy adott összegű havi megtakarítás mekkora nyugdíjkiegészítést jelenthet majd.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Farkas Zoltán 2025. január. 16. 12:16

A magyar kormányból teljesen hiányzik az önkritika, pedig elég gyatra a bizonyítványa – interjú Kopits György közgazdásszal

Új és új gazdaságpolitika között is nagy a különbség. Az argentin elnök teljesen szakított a peronista múlttal, míg a magyar kormány nem ismeri el a hibáit. Bár azt állította, hogy Magyarország jobban teljesít, de ez nem igaz – mondja Kopits György közgazdász, a Költségvetési Tanács első, 2011-ben lemondásra kényszerített elnöke, aki egy Buenos Aires-i magánegyetemen tart kurzust egyebek mellett az EU stabilizációs tapasztalatairól, eredményeiről és kudarcairól.