Bár korábban folytak találgatások, hogy az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank a brexit miatt elhagyja Londont, de kiderült, várost nem csak épületet vált a bank.
Simor András, a pénzügyekért is felelős első alelnök május 1-jén aláírta azt a megállapodást, amely szerint a bank a székhelyét három év múlva a Liverpool pályaudvar közelében lévő Exchange térről a divatos üzleti negyedbe, a Canary Wharfba helyezi át.
Az EBRD, amely három kontinensen 38 felzárkózó ország magánszektorának a fejlődését segíti, 1993-ban foglalta el jelenlegi központját, ennek az ingatlannak a bérlete 2022-ben jár le.
Az új cím a Five Bank Street, ahol a 24 emeletes épületben az EBRD 2500 munkatársa a felső 12 szintet foglalja majd el. A döntést a bank igazgatótanácsa április 29-én fogadta el.
A Magyar Nemzeti Bank korábbi elnöke mandátuma lejárta után, 2013-ban pályázott meg egy igazgatói állást az EBRD-nél, amelynek Magyarország is az egyik részvényese. Az év július 1-jével a politikáért felelős alelnökének nevezték ki, annak ellenére, hogy az Orbán-kormány ezt ellenezte. Innen előbb az EBRD pénzügyi vezérigazgatójává léptették elő, ma pedig ő az első alelnök. A bankár egyúttal a Budapesti Fesztiválzenekar kuratóriumi elnöke és egyik fő támogatója.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.